Rexhep Kabashi No.8 Bazhdarane - Prizren +383 49 400 377 info@dentaristo.com

Gülüşünüz Sizi Anlatır.

İmplant

Çocuklarda eksik dişler sevimli olabilir ama sadece çocuklarda. Eksik dişler yetişkinlerde estetik sorunlarla birlikte birçok sağlık sorununa da neden olabilir. Dental implant uygulamaları kaybedilen dişlerin yerini doldurmak için en iyi yöntemdir. İmplant uygulamaları sonrasında verilen implant sertifikasıyla dünyanın her yerinde ihtiyacınız dâhilinde kullanabileceğiniz implantınız hakkındaki bütün bilgileri kaydetmeniz mümkün olur. İmplant uygulamalarımız sonrasında size verilen implant sertifikalarımızı dünya çapında kontrol ettirebilir ve bilgilerinin güvenliğini test edebilirsin.

Dental Implant Nedir?
Kaybedilen dişleriniz yerine yerleştirilen dental implantlar çok özel tekniklerle üretilmiş yapay diş kökleridir. Biyolojik olarak insan çene kemiğine yüksek uyuma sahip titanyum malzemesinden üretilen implantlar vida şeklindedir.

İmplant Tedavisi
Dental implant yapılacak hastamıza ilk önce kliniğimizde bulunan 3D dijital tomografi cihazımızla röntgen çekilir ve implant yapılacak bölgelere dijital ortamda en uygun implantlar yerleştirilir ve profesyonel bir implant planlaması yapılır.
Planlaması yapılan hastamıza muayene ortamında implant yapılacak bölgelere lokal anestezi yapılır ve  15-20 dk içinde implantlar yerleştirilir. Titanyum implantların çene kemiği ile birleşmesi için 2,5 – 4 aylık bekleme süresi vardır. Daha sonra ikinci aşamaya geçilir ve implant üstü metal porselen, zirkonyum veya E max dişler takılır. Böylelikle implant tedavisi tamamlanmış olur ve hastamız arzuladığı sonuçları elde etmiş olur.

Dental İmplantlar hangi durumularda Tercih Edilir.
• Tek diş eksikliklerinde
• Çok sayıda diş eksikliği varsa
• Tam dişsizlik durumunda
• Tam dişsizlikte hareketli protezlerin sabitliğini sağlamak amacıyla
• Hareketli protez kullanmak istemeyen hastalarda

Dental İmplant Kimlere Uygulanabilir.
Çene kemiği gelişimini tamamlamış bütün bireylerde implant uygulanabilir. Yani kızlarda 16-17, erkeklerde 18 yaşını tamamlamış herkes dental implant yaptırabilir. Erişkinlerde ise üst yaş sınırı yoktur. İmplant tedavisi için uygun sağlık koşularına sahip olan herkese dental implant uygulanabilir.