Logo Loading

X-RAY

Panoramski Rendgen

Panoramski rendgen je vrsta filma koji prilično uspešno prikazuje zube, donju i gornju vilicu i patološke formacije u viličnim kostima.Njegova najvažnija karakteristika je da lekaru otkriva sve nevidljive detalje i pomaže u tačnoj dijagnozi i lečenju. Iz tog razloga je najpoželjnija metoda za određivanje puta lečenja kada je to potrebno nakon prvog pregleda pacijenta.

panoramik-rontgen
panoramik-rontgen

X-RAY

Panoramski Rendgen

Panaromik röntgen oldukça başarılı bir şekilde dişleri,  alt ve üst çeneyi, çene kemiklerindeki patolojik oluşumları gösteren bir film türüdür. En önemli özelliği gözle görülmeyen tüm detayları hekimin önüne sermesi ve doğru teşhis ve tedaviye yardımcı olmasıdır. Bu yüzden hastanın ilk muayenesi sonrasında ihtiyaç dâhilinde tedavi yolunu belirlemek için en çok tercih ettiğimiz bir yöntemdir.

sefalometrik-rontgen

X-RAY

Cefalometrijski Rendgen

Cefalometrijski rendgen je vrsta dentalnog rendgena koji može videti kosti lobanje i meka tkiva u istom filmu u prednjem, zadnjem i bočnom položaju. Uglavnom se uzima od pacijenata kojima je potrebno ortodontsko lečenje ili ortognatska operacija.

sefalometrik-rontgen

X-RAY

Cefalometrijski Rendgen

Sefalometrik röntgen  ön, arka ve yan pozisyonlarda kafa kemikleri ve yumuşak dokular aynı filmde görüntüleyebilen bir dental röntgen çeşididir.Gelişen teknoloji sayesinde özellikle ortodonti tedavilerin de Dijital ortamda planlamasına olanak sağlıyor. Dijital ortamda yapılan bir tedavi planlaması sayesinde hem tedavi süreci kayıt altına alınabiliyor hem ölçümler profesyonelce yapılabiliyor hem de gelişim süreci detaylıca görülebiliyor.

X-RAY

3D Rendgen Tomografija CBCT

To je zato što u mnogim naučnim studijama sprovedenim poslednjih godina panoramski rendgen, koji se široko koristi u stomatologiji, nije dovoljan za otkrivanje mnogih bolesti. Stoga se mnogi detalji koji se ne mogu videti na panoramskim rendgenskim snimcima, mogu otkriti samo dentalnim tomografima (3d rendgenski snimci).

3d-rontgen-tomografi
3d-rontgen-tomografi

X-RAY

3D Rendgen Tomografija CBCT

Son yıllarda yapılan birçok bilimsel araştırmada diş hekimliğinde çok yaygın olarak kullanılan panoramik röntgenlerin birok hastalık tespitinde yeterli olmadığıdır. Dolayısıyla Panoramik röntgenlerde görülemeyen birçok detay ancak ve ancak dental tomografilerle (3d röntgenlerle) tespit edilebilmektedir.

Video Sunumu

Broj Telefona

+383 49 400 377

+383 38 728 600

E-pošta

x-ray@dentaristo.com

Adresa

Rexhep Kabashi Nr.8, Bazhdarane Prizren/Kosovo
Buy a ticket for a medical conference
Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat